Büyük Veri Çözümleri

İşletmeniz İçin Gerekli Olan Çözüm; Büyük Veri


Büyük Veriyle birlikte dünyada çok büyük bir dönüşüm gerçekleşmektedir. Günümüze kadar Gigabayt ve Terabaytlardan bahsederken, Exabaytlar hayatımıza girmeye başladı, 2020 yılında dünyadaki her insanın saniyede 7MB veri oluşturacağı öngörülüyor, çok yakın bir gelecekte Zettabaytlardan bahsediyor olacağız. İşlenmiş ve işlenmemiş verilerin hızla artışıyla birlikte, veri analizinin önemi hızla artmaktadır. Büyük veri analizinin öneminin farkında olan kurum ve kuruluşlar, hızla bu dönüşümün içerisinde yer almakta ve sağlandığı birçok faydadan yararlanmaktadırlar. Web sayfaları, sosyal medya uygulamaları, bloglar gibi birçok internet tabanlı uygulama, web üzerinde geniş bir veri sahası sağlamaktadır. Bu verilerin doğru bir şekilde toplanması, incelenmesi, analiz edilmesi ve ortaya okunabilir sonuçlar çıkarılması, kurum ve kuruluşlar için iş yapılarını geliştirmelerini, ar-ge ve uygulama faaliyetlerini daha rasyonel gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Özel Büyük Veri Çözümleri ve Danışmanlık Hizmetleri


Sorbus Bilişim Teknolojileri olarak küçük/büyük ölçekli her işletmenin işiyle ilgili veriyi toplaması, kullanması ve koruması için doğru stratejilerin belirlemesi konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Deneyimli ve alanında uzman ekibimiz sizlere; verilerin saklanması, analiz edilmesi ve test edilmesi, işletmenin ürünlerin gelişmesi, işinin büyümesi ve operasyonlarına yön verilmesi konusunda size destek olur.

Büyük Veri Stratejisi

Yazılım mühendislerimiz ve uzmanlarımız mevcut kapasitenizi değerlendirmenize yardımcı olacak ve iş hedefleriniz için Büyük Veri’nin gerçek değerini ortaya çıkarmaya yönelik bir strateji ile sizleri daha da ileriye götürecekler.


Veri yönetimi

Verilerin kalitesi her şeyden önemlidir. Elinizdeki tüm verilerin eksiksiz olduğundan emin oluruz. Bu verileri standartlarınıza uygun olması için yönetim ve kalite kontrollerini korumak adına kendi politikalarımızı oluşturuyoruz.


Veri Madenciliği ve Toplama

Verilerin kalitesi her şeyden önemlidir. Elinizdeki tüm verilerin eksiksiz olduğundan emin oluruz. Bu verileri standartlarınıza uygun olması için yönetim ve kalite kontrollerini korumak adına kendi politikalarımızı oluşturuyoruz.

Büyük Veri Entegrasyonu

Veri varlıklarınızın gerçek zamanlı ve eksiksiz bir tablosunu sunmak için, BT ekosisteminiz boyunca veri, sistem ve süreçleri birbirine bağlarız ve bunları tek bir platformda birleştiririz.


Müşteri Ana Veri Yönetimi

Tatmin edici müşteri deneyimine ulaşmak için müşterilerinizin bir arada bulunduğu bir çözüm en doğrusudur. Bunun için CRM, ERP gibi kurumsal uygulamalarınızda müşteri ana veri yönetimini etkinleştirir ve sizin için en doğru çözümü sunarız.


Büyük Veri Analizi

Gelişmiş İş Zekası uzmanlığımızla, çok sayıda yapılandırılmamış veriyi, teknoloji olmayan kullanıcılar için bile analitiği yönetilebilir kılan etkileşimli kontrol panelleriyle geliştirilmiş, görselleştirilmiş, özelleştirilebilir raporlara dönüştürüyoruz.

Neden Sorbus Büyük Veri Çözümleri?


Sorbus Bilişim Teknolojilerinin sizler için sağladığı Büyük Veri analizlerinde; tüm sunucular, hizmetler, ağlar ve güvenlik gibi konuları şeffaf bir şekilde yönetebilirsiniz. Yazılım mühendislerimiz ve uzmanlarımızdan oluşan ekibimiz sunucularınızı optimize ederek, yeni stratejiler oluşturmanız konusundan sizlere yardımcı olmaktadır.

 • Stratejik danışmanlık
 • Platform tabanlı uygulama
 • Entegrasyon
 • Yapılandırma
 • BakımSorbus Bilişim Teknolojilerinin size sunmuş olduğu büyük veri analizleri sayesinde;

 • Müşterileri daha iyi tanıyarak, müşteri odaklı çözümler sunabilirsiniz.
 • Müşteri alışkanlıklarını belirleyerek, yeni müşterileri bünyenize katabilirsiniz.
 • Eldeki verileri doğru bir şekilde analiz ederek, yeni risk yönetim politikaları belirleyebilirsiniz.
 • Yeni pazarlama stratejileri oluşturabilirsiniz.
 • Planlı ve yenilikçi bir satış politikası belirleyebilirsiniz.
 • Elde edilen veriler sayesinde, daha hızlı ve daha doğru kararlar alabilirsiniz.